10.8 C
Prizren
E premte, 1 Dhjetor, 2023

Koulibaly edhe zyrtarisht është i Chelseas

Tashmë edhe zyrtarisht Kalidou Koulibaly është lojtar i ri i klubit anglez, Chelsea.

‘Blutë’ e Londrës kanë kompletuar transferimin e qendërmbrojtësit Kalidou Koulibaly nga Napoli.

Menjëherë pas zyrtarizimit, Koulibaly u shpreh shumë i lumtur me këtë transferim dhe e konsideroi Chelsen si njërën nga skuadrat më të mira në botë.

“Jam shumë i lumtur që jam këtu. Është një ekip i madh dhe ëndrra ime ishte gjithmonë të luaja në Premier Ligë.. Chelsea u interesua për të më marrë në vitin 2016, por ne nuk ia dolëm. Tani kur ata erdhën tek unë, unë e pranova ofertën sepse ata me të vërtetë donin që unë të vija në Premier Ligë për të luajtur për ta. Kur fola me miqtë e mi Edou dhe Jorginho, ata ma bënë zgjedhjen më të lehtë, kështu që jam shumë i lumtur që jam me ju sot”, tha Koilibaly.

Ndërsa Todd Boehly, president i Chelseat u shpreh se Koulibaly është njëri nga mbrojtësit më të mirë në botë.

“Kalidou Koulibaly është një nga mbrojtësit elitar të botës dhe ne jemi të kënaqur që po e marrim atë në Chelsea. Një lider i madh dhe një lojtar shembullor i skuadrës, Kalidou sjell një përvojë të pasur dhe atribute në skuadrën tonë dhe klubin në tërësi”, tha ai..rtklive

Më Shumë

Vdes Feim Elshani nga Rahoveci, dje pësoi plagë pasi shtëpia e tij u përfshi nga zjarri

Ka vdekur sot Feim Elshani nga fshati Nagac i Rahovecit. Një ditë më parë kishte pësuar plagë pasi shtëpia e tij u përfshi nga zjarri,...

Keqpërdorim i trefishtë i detyrës zyrtare për ndërtim rrugësh në Suharekë

Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur aktakuzë ndaj tre të pandehurve, për veprat penale penale “Keqpërdorimi i pozitës apo autoritetit zyrtar” dhe“Keqpërdorimi dhe mashtrimi...

Lajmet e Fundit