-6.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

KQZ e gatshme për zgjedhje të jashtëzakonshme, analistët alarmojnë për pasoja

KQZ-salla-ksPo që se partitë politike dështojnë të gjejnë një zgjidhje për formimin e qeverisë, atëherë vendi do të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme, raporton KTV.

Organizimi eventual i këtyre zgjedhjeve nuk do të paraqesë problem për Komisionin Qendror Zgjedhor.

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, thotë se institucioni që ajo drejton është në gjendje të organizojë zgjedhje brenda afateve kohore.

Por, mbajtja eventuale e zgjedhjeve mund të prodhojë pasoja të shumta. Albert Krasniqi, nga Instituti “KIPRED”, thotë se shkuarja në zgjedhje mund të nxisë tensione politike dhe të prodhojë pasoja strategjike.

Më Shumë

Deputeti Haxhi Avdyli deklarohet i pafajshëm për mosraportim të pasurisë

Haxhi Avdyli, deputet nga radhët e grupit parlamentar Lëvizja Vetëvendosje, në seancën fillestare të mbajtur të mërkurën në Gjykatën Themelore në Prishtinë, është deklaruar...

Milan, Ibrahimovic lihet jashtë listës së UEFA-s

Trajneri i Milan-it, Stefano Pioli ka publikuar emrat e përzgjedhur për rikthimin e kuqezinjëve në Champions League. Zlatan Ibrahimovic mbetet jashtë asaj liste të Milan-it....

Lajmet e Fundit