18.8 C
Prizren
E hënë, 3 Tetor, 2022

Krasniqi: Për dallim nga Thaçi, unë i qasem politikës me idealizëm

JakupKrasniqi10-29Kreu i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, ka deklaruar se kryeministrit Hashim Thaçi i mungon vullneti politik për një qeverisje të mirë dhe se këtu e kanë burimin të gjitha gabimet e tij, e që janë të shumta.
Në një intervistë për KosovaInfo, Krasniqi ka thënë se me formimin e partisë së re politike, synojnë të formojnë një subjekt politik, i cili do të dalloj si në formë e po ashtu edhe në përmbajtje nga subjektet e tjera politike që i ngjajnë si pikat e vesës njëra tjetrës.

Ai tha se vendi kërkon një idealizëm të ri politik.

I pyetur pse e ndien veten ndryshe nga Thaçi, Krasniqi tha se kjo çështje për çdo medie do të duhej të ishte e njohur.

“Konsideroj që kam kaq shumë aktivitet politik pas qershorit të vitit 1999, pa shkuar më tej, sa që kjo çështje për çdo medie do të duhej të ishte e njohur. Dallimi qëndron në atë se unë politikës i jam qasur me idealizëm e jo për interes, i jam qasur për qeverisje e jo për sundim të të gjithë hapësirës publike në Kosovë”, u shpreh Krasniqi.

Më Shumë

Katër ish-deputetë dënohen me nga 1 vit burgim me kusht

Gjykata Themelore në Prishinë, ka shpallur aktgjykim dënues ndaj Mytaher Haskukës, Enver Hotit, Shqipe Pantinës dhe Teuta Haxhiut, duke i dënuar secilin veç e...

Komuna e Rahovecit dhe USAID-i nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi ka pritur sot në takim zyrtarë nga USAID-i, në krye me drejtoreshën Jennifer Ober me ç’rast nënshkruan...

Bota sot

Lajmet e Fundit