19.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Krasniqi: S’kam mosmarrëveshje me Limajn

Jakup Krasniqi14-12Ish-kryeparlamentari, Jakup Krasniqi, ka mohuar se ka hequr nga mandati i deputetit për shkak të mosmarrëveshjeve me Fatmir Limajn.

Gjatë një intervistë për “Zërin”, ai pranon se partia e tij është duke biseduar me dy partitë e tjera opozitare, jo për bashkim, por për t’i koordinuar veprimet si opozitë.

Krasniqi thotë se dorëheqja e tij nga pozita e deputetit ka ndodhur në shenjë proteste ndaj mosgatishmërisë së Kuvendit për të marrë vendime në të mirë të shtetit dhe qytetarëve.

Më Shumë

SBASHK i kundërpërgjigjët Kurtit: Nuk mbështetemi nga asnjë parti politike

Deklarimeve të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për grevën në arsim, iu është kundërpërgjigjur SBASHK .   RTK, ka pyetur edhe përfaqësuesit e SBASHK-ut ne lidhje...

Latifi takon ministren Hajdari, flasin për investimet në Parkun Industrial në Opterushë

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, është takuar me ministren e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, me të cilën ka biseduar për...

Lajmet e Fundit