17.8 C
Prizren
E enjte, 6 Tetor, 2022

Kryeparlamentari Krasniqi udhëton nesër për Hungari

Jakupkrasniqi10-6Kryeparlamentari Krasniqi merr pjesë në Konferencën e gjashtë të Kryetarëve të Parlamenteve të Shteteve të Ballkanit Perëndimor.

“Me ftesë të kryetarit të Kuvendit Kombëtar të Hungarisë, László Kövér, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, do të marrë pjesë në Konferencën e gjashtë të Kryetarëve të Parlamenteve të Shteteve të Ballkanit Perëndimor, që do të mbahet më 8 tetor 2013, në Budapest të Hungarisë”, thuhet në njoftimin zyrtar.

Kryetari Krasniqi udhëton nesër për Hungari.

Më Shumë

Shtyhet gjykimi për korrupsion ndaj zyrtarëve të Komunës së Prizrenit

Në Gjykatën Themelore në Prizren, me kërkesën e përfaqësuesit të Komunës së Prizrenit, avokatit Blerim Mazreku, i cili nuk i posedonte shkresat e lëndës,...

Nuk ekzekutohen pagat e mësimdhënësve, SBAShK ndërmerr veprimin e radhës

Ka kaluar ora 16:00 dhe pagat e mësimdhënësve nuk janë ekzekutuar ende.Kështu konfirmoi për “Gazeta Blic” anëtarja e Kryesisë së SBASHK, Hanife Salihu. Salihu tha...

Lajmet e Fundit