6.8 C
Prizren
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

Kryetari i Prizrenit i lumtur me pjesëmarrjen e qytetarëve në organizimin për muajin “Rozë”

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ishte pjesë e një organizimi nga grupi i grave i Kuvendit të Komunës së Prizrenit për muajin “Rozë” – Muajin e Ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit.

Zyra për Informim e kësaj komune njofton se Totaj u shpreh i lumtur me pjesëmarrjen masive të profesionistëve të fushës, dhe shumë i lumtur me ardhjen e një numri të madh të qytetareve të Komunës së Prizrenit.

Bëhet e ditur se ai po ashtu uroi që kjo ngjarje të ketë ndikim në ndryshimin e qasjes së grave ndaj kësaj sëmundjeje dhe mënyrës së jetesës, duke shtuar se kontrollet te specialistët rekomandohen të jenë të shpeshta dhe për çdo shqetësim të vizitohen institucionet mjekësore të qytetit.

Më Shumë

Ndërron jetë një person në Korishë të Prizrenit, policia nis hetimet

Një person ka ndërruar jetë në fshatin Korishë të Prizrenit. Rasti ka ndodhur dje rreth orës 13:45. Sipas raportit të policisë, thuhet se pas përkeqësimit...

Vdes në moshën 66-vjeçare aktori amerikan, Clarence Darnell Gilyard Jr.

Clarence Gilyard, një aktor veteran që kishte role të dukshme në “Die Hard”, “Matlock” dhe “Walker, Texas Ranger”, i cili më vonë u bë...

Lajmet e Fundit