15.8 C
Prizren
E martë, 16 Prill, 2024

Kryeziu e Berisha: Kryeministri Thaçi ka dalë nga takti

Zafa dhe eqa2Eqrem Kryeziu dhe Zafir Berisha i kanë dërguar selame nga Prizreni kryeministrit të Kosovës Hashim Thaçi. Eqrem Kryeziu, kandidat i LDK-së për Prizren, ka thënë se Thaçi, nga frika e humbjes në Prizren, ka dalë nga takti. Ai ka thënë se kritikat që ka bërë Thaçi ndaj koalicionit LDK-BD, janë logjikë shumë e ulët e kryeministrit të Kosovës.

Kryeziu sërish ka thënë se tallja më e madhe që i bëhet qytetarëve të Prizrenit dhe vetë Prizrenit është kandidimi i Ramadan Mujës, nga radhët e PDK-së për kryetar të Prizrenit.

Kandidati i LDK-së për këtë qytet, ka thënë se Muja, jo vetëm që duhet të hetohet për procesin me të cilin është duke u ballafaquar, por edhe për veprimtarinë e tij, prej kohës sa ka qenë i ri e deri te largimi i regjimit të Milosevicit.

Ai ka thënë se Muja, U ka bërë shumë të zeza bashkëvendasve të tij dhe shumicës së banorëve të Prizrenit.

E Zafir Berisha i BD-së, ka thënë se është për keqardhje, ditëve të fundit, niveli që ka rënë kryeministri Hashim Thaçi. Ai ka thënë se ky nivel i tij, po tregon se kush është duke qeverisur me Prizrenin.

Berisha, u ka bërë thirrje të gjithë miqve të tij, siç e ka thënë ai, që kanë mbetur në ndonjë qosh të PDK-së, që të bashkohen me Bashkimin Demokratik, siç u shpreh, sa nuk është bërë shumë vonë./kosovapress/

Më Shumë

Gjobiten dy kundërvajtës në Suharekë me nga 500 euro për shkak të garave të shpejtësisë (FOTO)

Sot në fshatin Shirokë të Suharekës, patrullat e policisë kanë kapur në flagrancë dy shoferë, të cilët ishin duke garuar me automjetet e tyre. Bëhet...

Policia shqipton mbi një mijë e 800 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1873 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore...

Lajmet e Fundit