18.8 C
Prizren
E martë, 16 Prill, 2024

Kryeziu dhe Berisha: Kandidimi i Mujës, tallje për Prizrenin

eqa dhe zafaKandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Eqrem Kryeziu, bashkë me partnerët e koalicionit është takuar me elektoratin e fshatit Landovicë, Velezhë dhe Korishë.

“A jemi njerëz pa identitet që me na u imponu një kandidat që në asnjë vend të botës nuk do ta kandidonin. Kjo është tallje për qytetarët e Prizrenit”, tha Kryeziu.

“Jemi në një betejë që gjërat t’i kthejmë për së mbari. Dhe me të drejtë presim që qytetarët e Prizrenit të organizohen me 1 dhjetor dhe t’i japim një drejtim tjetër Kosovës. Ne nuk mund t’i durojmë më talljet e këtilla”.

Kryetari i BD-së Zafir Berisha tha ndërkaq se në koalicion me LDK-në ka hyrë për të ndryshuar gjendjen e keqe në Prizren.

“Në kuadër të qeverisjes 4 vjeçare në qeverisjen komunale do të jetë programi i Bashkimit Demokratik dhe fryma e Bashkimit Demokratik. Në mandatin e ardhshëm 4 vjeçar udhëheqja e Prizrenit do të jetë ndryshe. Komplet garnitura e pushtetit aktual është nëpër gjykata dhe kjo që është publike për ta është vetëm 10 për qind e atyre gjërave të këqija që kanë bërë .Kur të vijmë ne në pushtet do të ua nxjerrim në sipërfaqe edhe 90 për qind e të këqijave që i kanë bërë”, tha Berisha.

“8600 votues na kanë votuar, sepse e kemi kërkuar votën për të rrëzuar Ramadan Mujën dhe klikën e tij dhe në asnjë mënyrë nuk kam mund ta keqpërdor besimin që na e kanë dhënë qytetarët.

“Bësimi i juaj duhet të jetë në numrin 78, sepse këtu është edhe fryma e BD-së dhe kur të bëhen bashkë këto dy frymë qeverisja katërvjeçare do të jetë më ndryshe”.

“Votuesi na ka nxjerrë parti e tretë. Në kemi dal të tretët, por realisht ne jemi të dytët. LDK-ja është e para ne jemi të dytët, ndërsa PDK-ja e treta ose e katërta ”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Ballkani fiton dhe e konsolidon pozitën e parë në tabelë

Ballkani e ka konsoliduar udhëheqjen e tabelës së Superligës së Kosovës në futboll, duke bërë dy pikë më shumë se sa Drita dhe pesë...

UCL/ Barcelona e Atletico, me nga një këmbë në gjysmëfinale

Dy skuadrat spanjolle, Barcelona dhe Atletico Madrid, kanë arritur t’i fitojnë ndeshjet e para çerekfinale. Barcelona nga disavantazhi arriti një fitore dramatike 3-2 në ndeshjen...

Lajmet e Fundit