6.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Berisha : Urime festat e nëntorit!

zafa ne shoqatKryetari i Bashkimit Demokratik Zafir Berisha ka vizituar shoqatat e dala nga lufta e UÇK-së. Kjo vizitë është realizuar në kuadër të shënimit të festave të nëntorit.

Berisha në OVL është pritur nga kryetari Selim Krasniqi, ndërsa në SHIL të UÇK-së nga Burim Shala si dhe në SHFL-UCK Xhavit Berisha.

Bashkëluftëtarëve të shoqatave të dala nga lufta dhe familjeve të dëshmorëve, Berisha ua ka uruar festat e nëntorit.

“Ne jemi krenar si qytetar të shtetit të lirë e demokratik të Kosovës, që kemi qenë pjesë e angazhimeve të përbashkëta në luftën për liri, prandaj të gjithë ata që kontribuuan gjatë historisë për lirin e Kosovës dhe popullit shqiptar duhet të ndihen të lumtur pavarësisht zhgënjimeve që i sjell politika ditore.

“Ne kemi pasur obligim moral dhe kombëtar për të qenë në ballë të detyrave që ka kërkuar vendi”.

Berisha dhe Kryesia e Bashkimit Demokratik të gjithë qytetarëve të Prizrenit ua uron festat e nëntorit. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Dr. Edlira Gashi- Batiu anëtarësohet në Vetëvendosje

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje! në Prizren Artan Abrashi dhe deputeti Arbër Rexhaj kanë mirëpritur anëtarësimin e Dr. Edlira Gashi- Batiu. “Ajo ka përfunduar Fakultetin e...

Arrestohet një person në Prizren, dyshohet për dhunë në familje

Është arrestuar një person në Prizren. Ai akuzohet se ka ushtruar dhunë fizike dhe psikike ndaj anëtarëve të familjes së tij dhe gjithashtu ka dëmtuar dhe demoluar...

Lajmet e Fundit