13.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Prizren, paraburgim për tre persona që frikësuan dëshmitarin

qekiqi gjykatMe kërkesë të një prokurori ndërkombëtar nga Prokuroria Themelore, Gjykata Themelore në Prizren ka urdhëruar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej një muaji për tre personat e arrestuar për frikësim të dëshmitarit.

Të hënën, më 25 nëntor 2013, pjesëtarët e Policisë së Kosovës kanë arrestuar tre qytetarë të Kosovës të dyshuar për frikësimin e një dëshmitari gjatë procedurës penale dhe pengimin e të provuarit, që përbënë shkelje nga nenet 395 dhe 394 të Kodit Penal të Kosovës,shkruan Tribuna.
Dyshimi se personat e arrestuar i kanë kryer këto krime është ngritur nga një hetim që është duke u zhvilluar, ku më 7 nëntor 2013 qe arrestuar ish kryetari i Gjykatës Komunale të Prishtinës.

Më Shumë

Moti sot: Me shi dhe reshje bore

Këtë të mërkurë në Kosovë pritet të ketë ulje drastike të temperaturave ku priten reshje shiu. Reshjet do të jenë në formë të rrebesheve, të...

Sindikata e Arsimit paralajmëron protestë më 1 maj

Sindikata e Arsimit ka paralajmëruar se nëse qeveria nuk shqyrton kërkesat dhe shqetësimet e paraqitura nga kjo sindikatë, do ndërmerren veprime sindikale. Drejtues të kësaj...

Lajmet e Fundit