2.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Kryeziu: Faleminderit Hashim, për rikandidimin Mujës

Eqrem KryeziuuKandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Eqrem Kryeziu, ka falënderuar  kryetarin e PDK-së, Hashim Thaçin, për rikandidimin e tretë të  Ramadan Mujës.  Sipas tij, ky rikandidim do të jetë një përparësi për të dhe LDK-në.

“Për  mua ky kandidim  më duket  se më ka dhënë  përparësi  të mirë. E falënderoj kryeministrin e Kosovës  që më këtë rast më ka ndihmuar ,sepse karshi kandidatit Muja  besoj se do të fitoj”, ka thënë Kryeziu për TV Besa.

Ai ka thënë se e respekton  rivalitetin e Mujës , por sipas tij ekipi i LDK-së është më i përgatitur për qeverisjen lokale në Prizren. “ Ju garantoj se fitorja do të jetë e LDK-së”, ka thënë Kryeziu. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Gaza “vendi më i rrezikshëm në botë për të qenë fëmijë”, thotë UNICEF

Catherine Russell, drejtore ekzekutive e Fondit të Kombeve të Bashkuara për Fëmijët, ka paralajmëruar se Gaza është përsëri “vendi më i rrezikshëm në botë...

Totaj: Prizreni njihet për tolerancë fetare

Kryetari i Prizrenit Shaqir Totaj ishte sot pjesë e tryezës së rrumbullakët për rritjen e bashkëpunimit ndërmjet Komunës së Prizrenit dhe përfaqësuesve të bashkësive...

Me sytë nga shorti

Lajmet e Fundit