20.8 C
Prizren
E hënë, 20 Maj, 2024

Kryeziu: Vrasjet e shpeshta po e bëjnë jetën të frikshme në Kosovë, shteti duhet të jep përgjigje

Drejtori i KDI-së, Ismet Kryeziu, ka reaguar ndaj vrasjeve të fundit në Kosovë.

Ai ka vlerësuar se këto vrasje janë tronditëse dhe po e bëjnë jetën në rrezikshme në Kosovë.

Në profilin e tij në “Facebook”, Kryeziu ka shkruar se institucionet e shtetit duhet të japin përgjigje për këto vrasje të rënda.

Vrasjet e shpeshta janë tronditëse dhe po e bëjnë jetën të frikshme në Kosovë. Institucionet e shtetit duhet të japin përgjigje, a janë të parandalueshme këto ngjarje dhe çfarë po bëhet për t’i parandaluar ato? Cilat janë arsyet dhe shkaqet që këto vrasje janë bërë më të shpeshta dhe kanë marrë tendenca shqetësuese dhe të frikshme për sigurinë e qytetarëve?”, ka shkruar Kryeziu.

Reklamë

RENELUAL TAHIRI prezenton tipet e banesave në kompleksin “Green Avenue” Blloku B !
Për më shumë informata na vizitoni në pikën tonë të shitjes përballw ‘Premium Park Hotel”.
Si dhe mund të na kontaktoni:
+383 44 128 112 ; +383 49 613 613
Kliko videon 

Më Shumë

Policia shqipton mbi 2 mijë e 155 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 2155 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Prizren/Dy persona të ndaluar dhe gjashtë kërkesa për paraburgim

Prokurorisë Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm ka ndaluar dy persona për 48 orë, tw dyshuar për veprën penale "Lëndimi i lehtë trupor" sipas...

Lajmet e Fundit