7.8 C
Prizren
E martë, 23 Prill, 2024

Kur pritet të zbardhen detajet për duelin mes Oleksandr Usyk dhe Anthony Joshua

Data dhe vendi se ku do të përballen Oleksandr Usyk dhe Anthony Joshua në revanshin për titullin e peshave të rënda do të zbulohet brenda dy javëve.

Ukrainasi Usyk, mbajtës i titullit të WBA, IBF, WBO dhe IBO mundi Joshua-n shtatorin e kaluar me vendim unanim në stadiumin “Tottenham Hotspur”.

Usyk – Joshua

Usyk ishte vendosur të përplasej sërish me Joshua-n në pranverë, përpara se Rusia të pushtonte atdheun e tij dhe planet fillestare ndryshuan.

35-vjeçari u kthye në vendin e tij për të luftuar në vijën e parë. Usyk nuk u lëndua dhe ai ka konfirmuar se tani është larguar nga Ukraina për të filluar stërvitjen për luftën e tij për titullin.

Alexander Krassyuk (M) -Oleksandr Usyk (D)

Promotori i Usyk, Alexander Krassyuk tha për “Sky Sports” se “Brenda dy javëve të ardhshme ne presim të finalizojmë detajet”.

“Fundi i qershorit është gjithashtu koha që po shqyrtojmë tani. E mira është se Usyk është tashmë në Evropë për të filluar përgatitjet e tij”, vijoi ai.

Më Shumë

Liria në shtëpi pret Dukagjinin

Në Prizren, Liria tashmë e dorëzuar e pret Dukagjinin e Klinës që synon fitore pas barazimit në xhiron e kaluar me Llapin. Vendasit nuk e...

Zbulohet emri i vajzës së Luizit dhe Kiarës, ja detaji që nuk u shpëtoi fansave

Luizi dhe Kiara do të bëhen prindër për herë të parë. Moderatorja është në ditët e fundit të shtatzanisë, ndërsa ditën e djeshme çifti...

Lajmet e Fundit