22.8 C
Prizren
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

Kurti shpërndan fotografi të reja nga takimi me Scholz

Kryeministri Albin Kurti ka ndarë fotografi të reja nga takimi me Kancelarin gjerman, Olaf Scholz.

Kurti priti sot Kancelarin në aeroportin “Adem Jashari”, ndërkohë që tani janë duke zhvilluar një takim në zyrën e kryeministrit.

Scholz ka thënë në këtë vizitë do të promovoj procesin e pranimit në BE në nivel lokal si dhe të mbështes shkëmbimin rajonal, apo Procesin e Berlinit. /Klankosova.tv/

Më Shumë

Sefë Duraj në zi, humb nënën e tij

Sefë Duraj është një ndër këngëtarët më të njohur në mediet rozë. Ai me punën e përkushtuar që bën, në çdo kohë kalon në lajm,...

“Kam mbetur pa rroba”, Alketa Vejsiut i ndodh e papritura dhe kërkon ndihmën e fansave

Moderatores shumë të dashur nga publiku, Alketa Vejsiut i ka ndodhur një e papritur. Ajo ka humbur valixhen transit 5 ditë më parë në...

Lajmet e Fundit