6.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

Scholz: Çështja e liberalizimit të vizave duhet të shkojë përpara

Kancelari gjerman, Olaf Scholz tha sot në Prishtinë se çështja e liberalizimi i vizave duhet të shkojë përpara.

Scholz në konferencën për media tha se i vjen mirë që po viziton Kosovën si vend të parë në Ballkanin Perëndimor, raporton Telegrafi.

“Takimi i serishëm pas një muaji tregon sa të ngushta janë marrëdhëniet tona bilaterale… Çështja e liberalizimi i vizave duhet të shkojë përpara ”, tha ai.

 

Më Shumë

Kurti raporton sot në kuvend për takimin e Ohrit

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, do të raportojë në Kuvendin e Kosovës rreth takimit të Ohrit, në lidhje me dialogun Kosovë-Serbi. Seanca nis në ora...

Mot i vranët dhe me reshje shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot pritet të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu. Sipas IHK-së, temperaturat do të pësojnë ulje...

Vjedhje në Rahovec

Lajmet e Fundit