18.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Kush po e përcakton agjendën e Kuvendit?

Edhe pse ka qenë pikë e rendit të ditës, Kuvendi i Kosovës nuk e ka hedhur në votim Projektligjin për festat zyrtare.

Kjo gjë ka shkaktuar reagimin e opozitës. Deputetja e “Vetëvendosjes”, Albulena Haxhiu kërkoi nga kryekuvendari Kadri Veseli të bëhen të ditura arsyet, derisa pyeti se kush po e përcakton agjendën e Kuvendit.

Kryeparlamentari Veseli tha se aryseja pse nuk është hedhur në votim ky Projektligj, është se nuk Kuvend nuk ishte asnjë përfaqësues i Listës Serbe dhe për ta vënë në votim duhet të marrin pjesë edhe përfaqësuesit e minoriteteve./ Kosova Sot/

Më Shumë

Krasniqi: Më 5 gusht do të shkruajmë histori

Haxhi “Robin” Krasniqi synon ta jetojë ëndrrën e tij të kamotshme për të boksuar dhe për të fituar në vendin ku i rrahë zemra,...

Thaçi vjen në Kosovë (FOTO)

Ish-presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, gjendet në Kosovë. Klankosova.tv mëson se arsyeja e ardhjes së tij është për ta vizituar nënën e tij, e cila...

Lajmet e Fundit