3.8 C
Prizren
E martë, 29 Nëntor, 2022

Kuvendi i Prizrenit, seancë solemne për Epopenë e UÇK-së

Kuvendi i Komunës së Prizrenit sot ka mbajtur seancë solemne,  për nder të 24 vjetorit të Epopesë së UÇK-së.

Marsi shënon përvjetorin e ditëve historike për popullin e Kosovës.

Lufta heroike e Komandantit legjendar Adem Jashari dhe familjes së tij është simbol i lirisë që po e jetojmë.

“Amaneti i të rënëve për lirinë e këtij vendi, duhet të jetë përjetësisht obligim dhe detyrë e jona. Të punojmë për ndërtimin dhe zhvillimin e një shteti demokratik, por të kujtojmë e të rrëfejmë ndër breza sakrificën dhe kontributin e luftëtarëve dhe popullit tonë për liri” u tha nw Kuvendin e Prizrenit.

Më Shumë

Qeveria ndryshon pagat e gjyqtarëve dhe prokurorëve

Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e 109-të, ka shfuqizuar vendimin e marrë nga ish-qeveria Haradinaj për rritjen e pagave për gjyqtarët dhe prokurorët në...

Konjufca për mbajtjen e krerëve të UÇK-së në Hagë: Është e padrejtë

Kryetari i Parlamentit të Kosovës, Glauk Konjufca, e ka quajtur të padrejtë mbajtjen në paraburgim të ish-krerëve të UÇK-së, çka sipas tij procesi është...

Lajmet e Fundit