22.8 C
Prizren
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

Ky është 25 vjeçari i arrestuar për therjen me thikë në Prizren

Një person është lënduar si pasojë e therjes me thikë në Prizren.

Burimet e Gazetës Sinjali bëjnë me dije se personi që u arrestua nën dyshimet se theri me thikë 38-vjecarin në Prizren është F. Hoxha, 25 vjeçar.

Lajmin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prizrenit, Vesel Gashi, i cili ka bërë të ditur se lidhur me rastin është arrestuar 25-vjeçari dhe me urdhër të prokurorit është ndaluar për 48 orë.

Burimet e Sinjalit kanë njoftuar se Policia është njoftuar për rastin pasi viktima është dërguar në spital për trajtim, me ç’rast një patrullë policore ka marrë deklaratën e viktimës.

Ngjarja dyshohet të ketë ndodhur pas një përleshje mes viktimës dhe F. Hoxhës, i cili e kishte therur me thikë atë, duke i shkaktuar plagë.

 

 

Veseli për Sinjalin ka deklaruar se rasti është duke u trajtuar nga hetuesit e stacionit policor në Prizren.

Më Shumë

Prizren: Rikthehet festivali për fëmijë “Fluturat”

Që nga viti 2001 në Prizren organizohej festivali i këngëve për fëmijë “Fluturat”. Festivali u organizua deri në vitin 2017. Nëpër këtë festival parakaluan fëmijë të...

Ndërron jetë në Londër, 12-vjeçari që mjekët e shkyçën nga aparatet që e mbanin gjallë – veprimi u ndërmor me vendim të gjykatës

Archie Battersbee, 12-vjeç, ka ndërruar jetë në Londër, pasi që mjekët me vetëdije ia fikën aparatet që e mbanin gjallë, e siç raportojnë mediat...

Lajmet e Fundit