1.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Latifi:Jemi duke ndërtuar qendrën për magazinimin e prodhimeve bujqësore

Latifi tha se janë duke ndërtuar qendrën për magazinimin e prodhimeve bujqësore. Sipas tij, ky investim është 438 mijë euro.

“Për Komunën e Rahovecit, Bujqësia është prioritet dhe në qoftë se ne në vazhdimësi i kemi përkrahur fermerët dhe i kemi përkrahur direkt edhe në mekanizëm bujqësor, në trajtimin dhe mirëmbajtjen e rrugëve fushore, në rregullimin e shtretërve dhe lumenjve problematik”, ka deklaruar Latifi në emisionin “Info Nata” në Tëvë1.

Ai thotë se ky investim për fermerët është tërësisht i Komunës së Rahovecit.

“Ne kemi vazhduar t’i mbështesim edhe direkt në forma tjera fermerët, psh tash jemi duke ndërtuar qendrën për magazinimin e prodhimeve ose ruajtjen e prodhimeve bujqësore, ose depoja bujqësore. Investimi është 438 mijë euro, janë 7 njësi. Është investim tërsisht i Komunës”, theksoi Latifi. /Teve1.info/

Më Shumë

Liverpool në garë me Chelsea-n dhe Arsenal-in për yllin 100 milionësh të Brighton

Liverpool thuhet se është gati të luftojë Arsenal-in dhe Chelsea-n për të nënshkruar me yllin e Brighton, Moises Caicedo. 21-vjeçari ekuadorian e ka pushtuar Premier...

Mot i ftohtë dhe me fjolla bore sot në Kosovë

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell. Nuk përjashtohen rigat dhe fjollat e borës. Sipas...

Lajmet e Fundit