0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Limaj: Para datës 15 janar lulëkuqja të jetë simbol unik i përkujtimit të gjenocidit serb

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka dalë në përkrahje të propozimit të Qendrës “Gjenocidi në Kosovë – Plagë e hapur” që lulëkuqja me katër petale të bëhet simbol unik i përkujtimit të gjenocidit serb në Kosovë. 

“Përsëris thirrjen ndaj institucioneve shtetërore që para datës 15 janar të miratohet propozimi i Qendrës “Gjenocidi në Kosovë – Plagë e hapur” që lulëkuqja me katër petale të bëhet simbol unik i përkujtimit të gjenocidit serb në Kosovë”, ka thënë Limaj në deklaratën e tij.

Ai ka theksuar se e kaluara që harrohet përsëritet. “Andaj më shumë se kurrë kemi nevojë që kujtesa kombëtare të institucionalizohet në kohën kur po tentohet të na devijohet historia”, ka deklaruar Limaj.

 

Më Shumë

Asociacioni i Komunave dhe MFPT-ja përplasen për tatimin në pronë

Çmimi për tatim në pronë është rritur 100 për qind. Ministri i Financave thotë se nuk e ka marrë këtë vendim, ndërsa nga Asociacioni...

Giroud: Dua ta përfundoj karrierën në Milan

Futbollisti francez, Olivier Giroud, ka thënë se dëshiron ta vazhdojë kontratën me Milan-in edhe për një sezon dhe ta mbyllë karrierën me kuqezinjtë. Në një...

Lajmet e Fundit