1.8 C
Prizren
E hënë, 4 Mars, 2024

LDK-ja mban aktivitete në 18-vjetorin e vdekjes së Rugovës

Lidhja Demokratike e Kosovës do të mbajë homazhe te varri i ish-presidentit, Ibrahim Rugova, në shënimin e 18-vjetorit të vdekjes së tij.

Ndërkaq, zyrtarë të LDK-së do të vizitojnë dhe familjen Rugova, përcjell Klankosova.tv.

Po ashtu do të promovohet libri “Pushteti dhe intelektualët”, botuar nga Fondacioni “Ibrahim Rugova”.

Më Shumë

Në prag të “Epopesë së UÇK-së” kryetari Kastrati dhe OVL e UÇK-së vizitojnë shkollat e Malishevës që mbajnë emrat e dëshmorëve

Në prag të shënimit të “Epopesë së UÇK-së”, me iniciativë të degës së OVL të UÇK-së në Malishevë, sot, kryetari i Komunës së Malishevës,...

Dashuri e herezi

Enver SULAJ U gëzova shumë që s'të pashë sot pranë lumit Aty ku dikur sodisja pulëbardhat e harruara në fluturimin e tyre pafund. U gëzova shumë që...

Lajmet e Fundit