23.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

LDK-ja mbështet AAK-në Rahovec

Haradinaj-Latifi-ldkDega e LDK-së në Rahovec ka arritur marrëveshje për bashkëqeverisje në këtë komunë, duke përkrahur kështu kandidatin e AAK-së, Smajl Latifaj në balotazh më 1 dhjetor.

AAK përmes një kumtese njofton se marrëveshja është rezultat i një debati të kujdesshëm, duke marrë për bazë interesin e qytetarëve të komunës së Rahovecit.

“Sipas marrëveshjes partnerët do të bashkojnë potencialet intelektuale, njerëzore e materiale në shërbim të një qeverisjeje më të mirë, të mbështetur në vendimmarrje të ligjshme, transparente dhe efikase. AAK dhe LDK besojnë fuqishëm në fitore bindëse në zgjedhjet e 1 dhjetorit dhe ju bëjnë thirrje qytetarëve të komunës së Rahovecit që ta mbështesin këtë marrëveshje, sepse është alternativa më e mirë për zhvillim më të hovshëm ekonomik të komunës së Rahovecit, si dhe për përmirësim të gjendjes sociale të të gjithë qytetarëve të kësaj komune pa dallim”, thuhet në kumtesë.

Në aktin e arritjes së marrëveshjes ishte i pranishëm edhe lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Nis asfaltimi i dy rrugëve në fshatin Mleqan të Malishevës

Në kuadër të rregullimit dhe ndërtimit të infrastrukturës në vendbanimet e Komunës së Malishevës, sot ka filluar asfaltimi i dy rrugëve në fshatin Mleqan....

Prizren/ Kunatat ia marrin fëmijën 5-vjeçar, policia e heton rastin

Ankuesja femër kosovare ka raportuar në polici në Prizren se më datën 14.08.2022 kishte pasur një rast dhune në familje dhe me dy fëmijët...

Lajmet e Fundit