13.8 C
Prizren
E hënë, 2 Tetor, 2023

LDK-ja në Malishevë: Fitorja e Morinës do të jetë e pakontestueshme

LDK-logo5-23Lidhja Demokratike e Kosovës në Malishevë organizoi sot një takim me qytetarët e fshatit Carrallukë, në të cilin morën drejtuesit e kësaj dege, kandidati për kryetar të Komunës së Malishevës, deputeti i Kuvendit të Kosovës, Salih Morina, sekretari i LDK-së, deputeti Ismet Beqiri, si dhe deputeti Hashim Deshishku.

Ismet Beqiri shprehu bindjen e plotë se në Malishevë fitorja e LDK-së do të jetë e sigurt. Ai u bëri thirrje të gjithë të pranishmëve që të bashkohen me ndryshimin që po sjell LDK-ja në Malishevë.

“Kandidati i LDK-së për kryetar të Komunës së Malishevës, Salih Morina, është kandidati më i mirë për ta qeverisur Malishevën, ndërsa fitorja e tij do të jetë e pakontestueshme”, deklaroi Beqiri.

Ndërkaq, kandidati për kryetar të Komunës së Malishevës, Salih Morina u zotua se do t’u ofrojë përkrahje të plotë qytetarëve për zgjidhjen e problemeve të shumta që i kanë. Ai theksoi se do të angazhohet maksimal për përmirësimin e jetës së qytetarëve të Komunës së Malishevës.

Në këtë takim morën pjesë një numër i madh i qytetarëve të fshatit Carrallukë, të cillët shprehën përkrahjen e parezervë për kandidatin e LDK-së për kryetar të Komunës së Malishevës, Salih Morina.

26 vite nga protesta studentore e vitit 1997

Sot bëhen 26 vite nga protesta më e madhe studentore e vitit 1997, e organizuar nga Unioni i Pavarur i Studentëve të Universitetit të...

Kurti paralajmëron Vuçiqin: Lufta kundër terrorit sponzoruar nga Serbia vazhdon, do përfundojë doemos me fitoren e Kosovës

Kryeministri i vendit, Albin Kurti e ka paralajmëruar Serbinë e Aleksandar Vuçiqit se lufta e krimit dhe terrorit të sponzorizuar nga Beogradi zyrtar, do...

Lajmet e Fundit