30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

LDK në Prizren anulon aktivitete e fushatës

LDK-logo5-23Lidhja Demokratike e Kosovës në Prizren, ka anuluar të gjitha aktivitetet elektorale,pas tragjedisë që ka ndodhur me punëtorët e KEK-ut.
“Dega e Lidhjes Demokratike të Kosovës i shprehë ngushëllime familjeve të viktimave dhe të lënduarve i uron shërim sa ma të shpejtë”
“Dega e Lidhjes Demokratike të Kosovës në emër të gjithë anëtarësisë dhe qytetarëve të komunës së Prizrenit në këto momente të rënda ndanë dhimbjen me familjet e viktimave”
“Me këtë rast, njoftojmë gjithë qytetarët e komunës sonë, në këto moment dhimbjeje, anulojmë të gjitha aktivitetet elektorale që ishin të planifikuara në orët e pas ditës së sotme”

|Lutemi, që në këto momente, pavarësisht që përgjegjësia duhet të bie mbi dikë, kjo tragjedi mos të keqpërdorët për qëllime fushate”/

Më Shumë

Prizreni përkujton Ditën e Çlirimit me seancë solemne

Qyteti i Prizrenit shënoi sot 25-vjetorin e çlirimit të tij me një Seancë Solemne të Kuvendit Komunal, duke kujtuar me krenari 12 qershorin 1999...

Sot përurohet “Kalaja e UÇK-së” në fshatin Leskovec të Prizrenit

Sot, në orën 11:00, në Ditën e Çlirimit të Prizrenit, do të bëhet përurimi i “Kalasë së UÇK-së” në fshatin Leskovec. Kjo datë përkujton përvjetorin...

Lajmet e Fundit