7.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Lëndohet një punëtor në Turjakë të Malishevës

Një person në fshatin Turjakë të Malishevës është lënduar në vendin e punës.

Policia bën të ditur se ngjarja ka ndodhur gjatë ndërtimit të një shtëpie, përcjell Klankosova.tv.

Ndërkaq, mjeku ka njoftuar se personi në fjalë ka pësuar lëndime të lehta.

“Viktima mashkull  kosovar  ka kërkuar ndihmë mjekësor, pasi që ishte lënduar në vendin e punës (gjatë ndërtimit të një shtëpie). Viktima është dërguar në QKUK, ku sipas mjekut, lëndime janë të natyrës së lehtë. Me vendim të prokurorit, pas intervistimit rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e policisë.

Më Shumë

Kurti: Buxheti i komunave sivjet është për 40% më i lartë se para 3 vitesh

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në takimin e gjashtë me kryetarët e komunave ka thënë se buxheti i komunave për vitin 2024 arrin 742...

Dëshmitari i radhës përmend këta emra, thotë se ishin drejtues të sulmit të ndodhur më 1998 në Rahovec

  Dëshmitari i 46-të i Zyrës së Prokurorit të Specializuar (ZPS), në gjykimin ndaj Thaçit dhe të tjerëve, ka thënë se drejtues të sulmit të...

Lajmet e Fundit