-6.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Leotrim Gërmizaj në Konferencën Kombëtare të Rinisë së Malit të Zi

kvrlpz - foto nga konferencaKryetari i Këshillit të Veprimit Rinor në Prizren, Leotrim Gërmizaj ka marrë pjesë në Konferencën Kombëtare të Rinisë së Malit të Zi.

Në këtë takim ishin të pranishëm përfaqësues, liderë rinorë dhe aktivistë nga shtetet ballkanike dhe të Evropës Juglindore
Përpos prezantimit të zhvillimeve të sektorit rinor malazez, u diskutua edhe mbi përvojat e strukturave rinore nga vendet tjera pjesëmarrëse.
Në këtë kontekst u ideuan edhe mënyra potenciale të kooperimit të ndërsjellët. Leotrim Gërmizaj,tha se nga ky takim janë marrë përvojat për zhvillimin e sektorit të rinisë jo vetëm në Prizren/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Shkelen me veturë dy këmbësore në Prizren

Një veturë ka goditur dy këmbësore në Prizren. Viktimat janë dërguar për trajtim mjekësor, shkruan PrizrenPress. Raporti I policisë Rr. Ismail Kryeziu, Prizren 06.02.2023-15:50 Lëndime trupore kanë pësuar...

A do të rriten çmimet e naftës pas sanksioneve të reja kundër Rusisë?

Evropa do të bëjë një tjetër hap të madh drejt ndërprerjes së lidhjeve të saj energjetike me Rusinë, duke i ndaluar importet e karburantit...

Lajmet e Fundit