3.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Scarlet Johansson fiton gjyqin me shkrimtarin francez

Scarlet JohanssonLibri “The first thing we look at”, një satirë e shkruar nga Gregoire Delacourt, përmend Johansson si një nga aktoret që ka afera dashurie me njerëz të tjerë nga industria e Hollivudit.

Scarlet Johansson ka fituar gjyqin në një gjykatë franceze, pasi ka paditur një autor i cili ka mbështetur personazhin kryesor në figurën e saj. Libri “The first thing we look at”, një satirë e shkruar nga Gregoire Delacourt, përmend Johansson si një nga aktoret që ka afera dashurie me njerëz të tjerë nga industria e Hollivudit.
Autori megjithatë ka thënë se nuk ka dashur të ofendojë askë por ka marrë me satirë kulturën e njerëzve të rëndësishëm, VIP-ve.

“Unë kam menduar se ajo do të më dërgojë lule sepse në fakt libri është një deklaratë dashurie. Ajo është një bukuri hyjnore e ditëve tona, një bukuri fragjile” ka thënë autori. Aktorja megjithatë ka ndaluar që vepra të bëhet film ose të merret për inskenim teatri. Ajo ka fituar gjyqin dhe kështu do të marrë para dhe dëmshpërblim për figurën e saj, e sipas gjykatës trajtimi poetik nuk ka qenë i mirë dhe ka dëmtuar personalitetin e saj.

“Nëse do të bëne kështu, do të merrja dikë tjetër. Edhe vetë reagimi i saj është kaq amerikan, kaq kulturor e hollivudian ” ka thënë atori. Johansson është paraqitur dy herë në Vogue ndërsa është një aktoret më të bukura aktuale në botën e filmit./ KultPlus.com

Më Shumë

Shkak i një konflikti në rrjetet sociale, dy të mitur nga Malisheva rrahin një të mitur tjetër

Janë arrestuar dy të mitur në Malishevë pasi që kanë sulmuar fizikisht një të mitur tjetër. “Janë arrestuar dy të dyshuar të mitur meshkuj kosovar...

Apeli e kthen në rigjykim rastin e rrënimit të aneks-objektit të kompleksit “Abi Çarshia”

Gjykata e Apelit e ka kthyer në rigjykim rastin e rrënimit të aneks-objektit të kompleksit “Abi Çarshia”, ku u dënua deputetja e Vetëvendosjes dhe...

Lajmet e Fundit