17.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Limaj: Mustafa e Thaçi bënë deklarata arrogante

Fatmir  Limaj 5Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, ka shprehur keqardhje për eskalimin e dhunës në protestën e sotme. Ndërsa, i ka quajtur deklarime partiake dhe arrogante deklaratat e bëra nga kryeministri Mustafa dhe zv/kryeministri Thaçi.

Limaj tha se ministri Jabllanoviq me deklaratën e tij skandaloze ka shkaktuar reaksionin e qytetarëve.

“Ai me deklaratën e tij ka fyer pjesën më të ndjeshme të qytetarëve. Ai më ka bërë një gjysmë kërkimfalje. Por ka përsëritur gabimin duke deklaruar se nuk ka qenë në dijeni për atë që ka ndodhur në Kosovë gjatë luftës”, tha Limaj, për KTV .

Limaj tha se kryeministri dhe zv/kryeministri në vend se të dalin të japin deklarata shtetërore, ata dalin bëjnë deklarata partiake.

“Ata dalin e bëjnë deklarata me të cilat përpiqen të frikësojnë qytetarët. Ata kanë bërë deklarime arrogante, duke thënë se opozita po kërkon marrjen e pushtetit me dhunë”, tha ai.

Më Shumë

ATK publikon broshurën “Karta e Tatimpaguesit”

Administrata Tatimore e Kosovës, me qëllim që të njoftoj të gjithë tatimpaguesit lidhur me të drejtat dhe detyrimet e tyre, ka publikuar Broshurën “Karta...

Erdogan planifikon të bisedojë me Putinin për referendumet e rreme

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, planifikon të bisedojë të enjten me presidentin rus, Vladimir Putin, për referendumet ilegale që ka mbajtur Moska në disa...

Lajmet e Fundit