15.8 C
Prizren
E martë, 16 Prill, 2024

Liria pret Fushë-Kosovën në duelin e skuadrave të fundit në tabelë, formacionet zyrtare

Liria do të përballet me Fushë -Kosovën në kuadër të xhiros së 22-të në Albi Mall Superligë.

Është një përballje mes dy skuadrave të fundit në renditjen tabelare, por që nuk janë dorëzuar ende për mbijetesë.

Prizrenasit kanë nëntë pikë pas 21 xhirove, derisa mysafirët nga Fushë Kosova dy pikë më lartë në pozitën e nëntë.

Fitorja vlen shumë si për njërën ashtu edhe për tjetrën skuadër pasi do të mbeteshin në garë për mbijetesë edhe pse një gjë e tillë duket shumë e vështirë.

Formacionet zyrtare:

Liria: Frashëri, Abazi, Sisoko, Spahiu, Kapra, Stafa, Gashi, Likaj, Domi, Gjumsi, Terziqi.

Më Shumë

Moti sot me diell dhe shumë i ngrohtë

Të dielën, më 14 prill parashikohet të mbajë mot me diell dhe shumë i ngrohtë. Era do fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi prej 6-25...

Sot votimi historik për anëtarësim të Kosovës në Këshill të Evropës

Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës sot me 2/3 e votave të të gjithë deputetëve të pranishëm nga të gjitha shtetet anëtare, do të...

Lajmet e Fundit