19.8 C
Prizren
E martë, 21 Maj, 2024

Lista e ShIK-ut, sipas KFOR-it

Kadri VeseliInteligjenca e KFOR-it i ka bërë një profil ish-shefit të ShIK-ut, Kadri Veseli. Atë e lidh direkt në shumë veprime të paligjshme, shkruan Koha Ditore.

E përshkruan si inteligjent, elegant, por të lidhur ngushtë me njerëz që biznes kryesor kanë drogën, si Ismet Osmani, i njohur si “Curri”.
KFOR-i thotë se ShIK-u kishte një listë prej 40 anëtarësh të LDK-së që duhej “hequr qafe”.

Ndikim të madh në ShIK kishte edhe ShISh-i, që kishte bërë një plan operativ të veprimit në Kosovë.

Gjithë këtë plan e kishte siguruar KFOR-i. Ai parashihte ndjekjen e njerëzve në çdo vend e skutë./Koha Ditore/

Më Shumë

Moti sot: Shi, vranësira dhe diell

Për të dielën parashikohet fillimisht gjatë orëve të para të 24-orëshit të ketë rrebeshe lokale shiu, të shoqëruara me disa shkarkesa rrufesh, ndërsa dita...

Regjistrimi i popullsisë zgjerohet në dy objektet e Komunës së Prizrenit

Procesi i regjistrimit të popullsisë është bërë edhe më i lehtë për banorët e Prizrenit. Koordinatori i komisionit komunal për regjistrimin e popullsisë, Haxhi Seferqaj,...

Lajmet e Fundit