1.8 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Lista zgjedhore e Bashkimit Demokratik në Prizren

BashkimiDemokratik-logoBashkimi Demokratik (BD) në zgjedhjet e 3 nënntorit do të garojë me 45 kandidatë për Asamblenë Komunale. Bartës i listës do të jetë kandidati Osman Hajdari.

Kryetari i BD-së, Zafir Berisha tha se kjo listë do të jetë lista e fitores. “Ne po vijmë! Dhe atë sigurt”, tha Berisha për “PrizrenPress” .

1 Osman Hajdari
2 Mitat Karahoda
3 Dashurije Beqaj
4 Ehat Oreshka
5 Sabri Micaj
6 Bajramshah Gruda
7 Skender Susuri
8 Blerim Neziri
9 Arife Muji
10 Sadik Sallauka
11 Shani Berisha
12Lirija Bytyqi
13 Rizan Ademaj
14 Maxhun Krasniqi
15 Fitore Lutfiu
16 Eroll Bego
17 Abdullah Etemi
18 Delvina Hoti
19 Gani Germizaj
20 Leart Batusha
21 Shqipe Bytyqi
22 Daut Buduri
23 Haki Gutaj
24 Rezarta Gashi
25 Abdullai Qeko
26 Arben Muqaj
27 Ganimete Hoxha
28 Selajdin Xhoxhaj
29 Kasam Berisha
30 Refije Berisha
31 Nehat Gashi
32 Besim Qafleshi
33 Njomza Durmishi
34 Ramadan Tarashaj
35 Hajri Berisha
36 Gentiana Kasolli
37 Ilijazi Ilijazi
38 Edmond Fishekqiu
39 Albana Balaj
40 Selajdin Selmanaj
41 Shasivar bajra
42 Elhame Shala
43 Verim Fazliu
44 Gafurr Karanezi
45 Belkis Lalosh

Më Shumë

Prizren, 5 aktakuza, kundër 5 personave

Prokuroria e  Shtetit njofton se nga prokuroritë themelore janë ngritur gjithsej gjashtëdhjetenëntë aktakuza, kundër tetëdhjetedy personave, janë ndaluar pesëmbëdhjetë persona për vepra të ndryshme...

Trupi gjykues lejon vizitat e telefonatat për ish-krerët e UÇK-së

Mbrojtja e ish-krerëve të UÇK-së ka triumfuar ndaj Prokurorisë së Gjykatës Speciale. Gazeta Nacionale nga burimet e saja ka mësuar se trupi gjykues ia ka...

Me sytë nga shorti

Lajmet e Fundit