33.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

Liverpool beson se mund të nënshkruajë Mbappen në verë

Liverpool është optimist se mund të përfundojë një marrëveshje të jashtëzakonshme për Kylian Mbappe verën e ardhshme, sipas një raporti, me lojtarin që do të bëhet agjent i lirë në fund të sezonit.

E ardhmja e Mbappe te PSG është dukur gjithnjë e më e pasigurt pasi u lidh shumë me një largim nga parisienët këtë verë. Al-Hilal bëri një ofertë rekord botëror prej 257 milionë paundësh për sulmuesin francez, ndërsa Real Madrid ishte gjithashtu një destinacion i përfolur.

Ish-fituesi i Kupës së Botës 2018 madje u dëbua për të luajtur me ekipin B të PSG-së pasi u zhvillua një grindje mes tij dhe klubit, por tani për tani ai është kthyer në ekipin e parë nën drejtimin e trajnerit Luis Enrique.

Është ende e paqartë nëse ai do të nënshkruajë një zgjatja e kontratës para fundit të sezonit, megjithëse lojtari dhe klubi kanë mbajtur “marrëdhënie paqësore” që nga rikthimi në gusht dhe mundësia e një zgjatjeje “nuk po përjashtohet”, sipas “L’Equipe”.

Megjithatë, raporti shton se Liverpool po shpreson se mund të përfitojë nga pasiguria rreth të ardhmes së Mbappe-s, duke thënë se ata “nuk e kanë ndërprerë kurrë kontaktin me rrethin e lojtarit” që nga një lëvizje e dështuar për të në 2017. Kjo erdhi përpara transferimit të tij prej 200 milionë paundësh te PSG nga Monaco, kur Jurgen Klopp thuhet se ka zhvilluar bisedime me Mbappe përpara se ai të vendoste të transferohej në kryeqytetin francez.

Liverpool gjithmonë ka besuar se mund të nënshkruajë me Mbappe një ditë që nga ato negociata, me të kuqtë të lidhur vazhdimisht me francezin në sezonet e fundit.

“L’Equipe” shton se do të ishte një “surprise” për të parë Mbappe në “Anfield” sezonin e ardhshëm, por shton se situata mund të ndryshojë deri në verën e ardhshme.

Raporti shton se Mbappe do të “shqyrtojë me kujdes të gjitha opsionet” përpara se të marrë vendimin e tij, dhe se Real Madrid do të jetë një nga favoritët për të marrë nënshkrimin e tij.

Liverpool-i ka pasur një fillim të mirë të sezonit me 23 pikë nga dhjetë ndeshjet e tyre të para dhe disa paraqitje të shkëlqyera nga sulmuesit e tyre Mohamed Salah, Darwin Nunez, Diogo Jota dhe Cody Gakpo, por të kesh një superyll si Mbappe në arsenalin e tyre do ta çonte skuadrën në nivelin tjetër.

Kjo vjen pasi Mbappe përfundoi i treti në ceremoninë e Topit të Artë pas Erling Haaland të Manchester City dhe Lionel Messi. Albanian Post

Më Shumë

Argjentina fiton për herë të 16-të në histori Kupën e Amerikës

Argjentina triumfon në Copa America. Skuadra bardhekaltër vulosi suksesin rekord të 16-të në histori, në Copa América, pasi një gol në kohën shtesë nga Lautaro...

Në Prizren u promovua romani “Hanifja” i autorit Ramadan Reshitaj

Romani "Hanifja" i autorit Ramadan Reshitaj u promovua në Prizren. Shkrimtarët këtë roman të Reshitajt e kanë krahasuar me romanin "Malësorja" të Nazmi Rrhamanit. Redaktori...

Lajmet e Fundit