-1.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Lutfi Haziri: S’kam çka marrë në LDK, ajo është e imja

LutfiHaziri5-30Anëtari i Kryesisë së LDK-së, Lutfi Haziri, që po flet në emër të Partisë së Isa Mustafës edhe për koalicionin e opozitës, ka thënë nuk do t’i lejojë askënd të prek partinë e tij.

Ai ka thënë se ata që kanë ardhur në LDK përmes oxhakut nuk do t’i lejoj të prekin partinë e themeluar nga Ibrahim Ruguva.

“Nuk lejoj që familjen time ta prek askush që ka ardhur përmes oxhakut dhe mendon se ka vend në familjen politike çfarë është LDK-ja”, ka thënë Haziri për Botapress.

I pyetur se a po e synon të marrë pozitën e Kryetarit të LDK’së, ai është përgjigjur:

“Unë jam në LDK-në. Unë nuk kam çka të marr, sepse LDK-ja është e imja. Unë kam qenë gjithmonë në strukturat udhëheqëse të LDK-së. LDK ma ka dhënë nderin më të madh që si 29 vjeçar më ka kandiduar për kryetar të Gjilanit dhe kam fituar, dhe më ka emëruar në organet e qeverisë dhe besimin e kam kthyer me punë. Kam qenë kryetar i Grupit Parlamentar dhe me punë angazhimin tim e kam kthyer. Kam qenë i vetmi njeri që është rizgjedh ministër dhe atë atribut e kam realizuar me angazhime dhe me përgjegjësi të plotë. Mua nuk më duhet të marr diçka që e kam sot, që e kam pasur para 24 vjetëve. LDK-në e kam familje timen politike dhe nuk lejoj që familjen time ta prek askush që ka ardhur përmes oxhakut dhe mendon se ka vend në familjen politike çfarë është LDK-ja”, ka thënë Haziri.

Më Shumë

Escobari: Për ShBA-në, njohja reciproke është qëllimi final i dialogut Kosovë-Serbi

Emisari amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka thënë se për ShBA-në, qëllimi final i dialogut Kosovë-Serbi është njohja reciproke. Escobari këtë deklaratë e ka...

Puhi

Enver Sulaj Petalet të bien mbi qerpikë S’ke sy As veshë Buzëqeshja të ndjekë si hije. Lehtë mbi faqe Të bie dora S’e ndjen zjarrin. Si dje, sot, në çdo mot Rrjedhë koha Na...

Lajmet e Fundit