-2.2 C
Prizren
E shtunë, 22 Janar, 2022

Malisheva pa dallime partiake ngritët në këmbë për Ekrem Kastratin

Qytetarë të shumtë anekënd Malishevës, pa dallim partie e bindje politike, me një tubim madhështor e një pjesëmarrje të jashtëzakonshme, sonte i dhanë një përkrahje të madhe Ekrem Kastratit, kandidatit për kryetar komune nga Nisma Socialdemokrate.

Në këtë tubim, i pranishëm ishte edhe lideri i këtij subjekti, Fatmir Limaj, i cili tha se prezenca e qytetarëve tregon se ky nuk është tubim i Nismës por gjithë qytetarëve të Malishevës që kanë vendosur që Ekrem Kastratin ta votojnë më 14 nëntor.

“Malisheva ka ditur gjithmonë të bashkohet, pavarësisht garave momentale, kur do herë që kanë dashur ta fuqizojnë Malishevën janë bërë bashkë rreth së mirës, për ta ndalur të keqen dhe sonte jemi bashkë në këtë sallë pa dallim partie e bindje politike”, ka thënë ndër të tjera Limaj në këtë tubim.

“Ne këtu jemi bashkuar me vullnet dhe energji pozitive. Ne i kemi dhënë fuqi dhe respekt demokracisë në komunën tonë. Ekrem Kastratin ka vendos populli i Malishevës masovisht që të jetë i pari i komunës më 17 tetor. Ai nuk është më kandidat i Nismës, por kandidat i shumicës së qytetarëve të Malishevës. Sot, Ekremi ka një kundërkandidat që Malisheva i ka thënë jo, por ligji e ka mbajtur në lojë. Por, më 14 nëntor qytetarët e Malishevës do t’i thonë jo me votë dhe me ligj”, ka shtuar Limaj.

Më tutje, kreu i Nismës ka thënë se pazaret e individëve nuk mund ta deformojnë vullnetin e qytetarëve të Malishevës.

Në këtë tubim përmbyllës që sonte u mbajt në Malishevë, kandidati për kryetar Ekrem Kastrati, para shumë të pranishmëve ka kërkuar që më 14 nëntor të mos votojnë ata që përfaqësojnë të keqen, mjerimin dhe shkatërrimin e Malishevës, por të votojnë për Nismën Socialdemokrate me numër 119, sepse vetëm NISMA është ndryshimi dhe zhvillimi i Malishevës.

Gjithashtu, Ekrem Kastrati ka thënë se është i nderuar me përkrahjen masive të gjithë qytetarëve pa dallime partiake. Ai ka thënë se nga 14 nëntori do t’i shërbej pa dallim të gjithë qytetarëve të Malishevës me nderë e devotshmëri.

Në këtë tubim, votë masive për Ekrem Kastratin ka kërkuar edhe kryetari i degës së Nismës në Malishevë, Hajdin Berisha, i cili tha se Ekremi është alternativa më e mirë për Malishevën Urbane.

Më Shumë

Përfundon gjykimi ndaj shefit të Zyrës së Prokurimit në Prizren

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të martën janë dorëzuar me shkrim fjalët përfundimtare të palëve në gjykimin ndaj Isa Osmankaj i cili po akuzohet...

Anaid Kaloti flet për parashutat në BBV

Në emisionin “Expuls” nga Ronaldo Sharka në “Ora News” mbrëmjen e djeshme ishte i ftuar ish-fituesi i “Big Brother Albania” Anaid Kaloti. Ai është...

Prizren, 92 nxënës dhe 10 mësimdhënës pozitivë me COVID-19

Virusi Covid-19 ka prekur  nxënësit, mësimdhënësit dhe stafin e instuticioneve arsimore në Prizren. Drejtoresha e Arsimit, Luljeta Veselaj- Gutaj, thotë se sipas raporteve nga terreni...

Deputeti i LVV-së – opozitës: Kemi me jua përmend 20-vjetëshin për 4 vjet t’lume

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashi ka thënë se do t’ua përmendin opozitës 20 vjet qeverisjeje për katër vjet, raporton Gazeta Express. Abrashi tha se...

10 vjet nga fillimi i dialogut për liberalizimin e vizave – shtetet e rajonit morën liberalizmin për më pak se katër vjet

Kosova vazhdon të jetë vendi i vetëm në Evropë qytetarët e së cilës nuk gëzojnë të drejtën për lëvizje të lirë. Edhe pas 10 vjet...

Arrestohen dy persona në Prizren, dyshohen se mashtruan me viza pune në agjencinë e tyre të punësimit

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, nga muaji qershor i vitit 2021 ka qenë duke hetuar një rast të mashtrimit nga një agjenci...

Messi do të mbetet te PSG-ja

Lionel Messi do të qëndrojë te Paris Saint-Germaini. Mediat spanjolle kanë raportuar se ylli argjentinas mund të largohet nga Parisi pasi nuk është i...

Ralf Rangnick: Pogba duhet të luajë mirë me Manchester United, mund ta ndihmojë vetën për t’u transferuar diku!

Ralf Rangnick pranon se Paul Pogba mund të përdorë muajt e fundit të sezonit si trampolinë për ta ndihmuar atë të largohet nga Manchester...

Moti sot: Temperatura në minus dhe reshje shiu e bore

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot priten reshje shiu dhe bore. Në njoftimin e IHK-së bëhet e ditur se temperaturat minimale do të...

Totaj shprehet i gatshëm për të mbështetur “Loyola-Gymnasium” në Prizren

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka pritur sot në një takim drejtorin ekzekutiv të ALG “Loyola-Gymnasium”, Elias Koller, drejtorin e Gjimnazit “Loyola”, Enver Sulaj...

Ndryshon moti në Kosovë, fillon prapë bora dhe shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot dhe nesër do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët në vendin tonë, raporton...

“Nuk i kam takuar ende” Adriana Matoshi rrëfen si reaguan prindërit e të dashurit 20 vite më të ri

Goca dhe Gra – Adriana Matoshi ka dhënë një ditë më parë një intervistë, ku ka folur për sëmundjen e rëndë që iu rikthye...

Të gjitha rrugët në Malishevë janë të kalueshme

Të gjitha rrugët në Komunën e Malishevë janë të kalueshme përfshi edhe rrugët në vendbanimet malore. Të gjitha rrugët kryesore që lidhin fshatrat e Komunës...

Rrokulliset një veturë tek “Qafa e Duhlës”, lëndohet një person

Një person ka marrë lëndime trupore pas një vetaksidenti që ndodhur në vendin e quajtur “Qafa e Duhlës”, në magjistralen Shtime-Suharekë. Vozitësi e ka humbur...

Aksidentohet kamioni me 100 majmunë, zhduken disa prej tyre

Një kamion me rreth 100 majmunë është aksidentuar të premten në Pensilvani. Sipas autoriteteve, disa prej majmunëve kanë ikur. Kamioni që transportonte kafshët u përplas...

Policët, të rrezikuar në punë dhe pa sigurim jetësor dhe shëndetësor

Policët sulmohen dhe lëndohen në punë por trajtimin duhet ta bëjnë me para të veta. Kurse, gjykata dhe prokuroria nuk po veprojnë fuqishëm dhe...

Lajmet e Fundit