8.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Malisheva, të enjten në protestë!

MalishevaKëshilli Organizativ, për organizimin e protestës gjithë popullore në Malishevë kundër deklaratave të ministrit Aleksandër Jabllanoviq dhe në mbrojtje të “Trepçës” ka njoftuar të gjithë qytetarët e kësaj komune se protesta do të organizohet të enjten në ora 12:00, në “Sheshin e Dëshmorëve” në Malishevë.

Këshilli Organizativ i protestës përbëhet nga: Shoqata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së Shoqata e Invalidëve të Luftës së UÇK-së; Shoqata e Familjeve të Dëshmorëve të UÇK-së Shoqata për personat e pagjetur “Kujtesa”; Këshilli i Veprimit Rinor Lokal (KVRL); Handikos-Malishevë; “Nëna Terezë”- Malishevë si deh degët e subjekteve politike, përjashtuar atë të LDK-së. /

Më Shumë

Policia shqiptoi 2060 tiketa në trafik

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka shqiptuar 2060 gjoba në trafik për 24 orë. "Aksident trafiku  me të lënduar 17, aksident trafiku me dëme...

Punime në rrjet/ Këto fshatra të Prizrenit nuk do të kenë rrymë

KEDS ka njoftuar për ndërprerje të energjisë elektrike në disa fshatra dhe rrugë të rajonit të Prizrenit. 30.09.2022 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Prizren 1. Nga NS...

Lajmet e Fundit