16.8 C
Prizren
E diel, 2 Tetor, 2022

Një i plagosur në Petrovë të Prizrenit

Shiriti i policiseNjë person nga fshati Petrovë e Prizrenit gjatë manipulimit me armë zjarri nga pakujdesia është vetëplagosur, me ç’rast vetes i ka shkaktuar lëndime trupore. rasti ka ndodhur dje rreth orës 19:00.

Të njëjtit fillimisht i është ofruar ndihma mjekësore në spitalin rajonal të Prizrenit dhe më pas është dërguar në QKUK për tretman të mëtejshëm.

Njësitet përkatëse policore kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë gjetur armën e tipit Pistoletë-CZ, kalibër 7.62 mm, një karikator, një fishek dhe një gëzhojë, të cilat janë konfiskuar.

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se lidhur me rastin është njoftuar edhe prokurori dhe rasti shkon në gjykatë në procedurë të rregullt

Më Shumë

Krizë mbi krizë deri tek rënia e qeverisë

Krizë në arsim: Një muaj nxënësit rrinë në shtëpi. Në vend që të dialogohet 24 orë deri të gjendet zgjidhja, qeveria bënë luftë me...

E konfirmon Fury: Dueli me Joshuan është anuluar

Dueli i madh në boksin profesionist mes Tyson Fury dhe Anthony Joshua tashmë është anuluar. Është boksieri boksieri britanik Tyson Fury, kampion bote në peshën...

Lajmet e Fundit