11.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Malishevë: Arrestohen Blerim Begaj e Bali Krasniqi, dyshohen për korrupsion

arrestimi 2Njësia e Policisë së Kosovës për Krime Ekonomike ka arrestuar  dy zyrtarë të Malishevës.

Pranga i janë vënë Blerim Begajt, drejtor i Qendres për Pune Sociale dhe Bali Krasniqi zyrtar për skema sociale,transmeton BotaPress.

I pari ishte suspenduar nga puna nga ish-kryetari Isni Kilaj por ishte kthyer nga kryetari aktual Ragip Begaj i cili është edhe kushëri i afërt i të arrestuarit Blerim Begaj.

Më Shumë

Moti sot i vranët, në disa vende reshje shiu

Moti sot në Kosovë do të jetë kryesisht i vranët, kur sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në disa vende do të ketë edhe reshje...

Totaj takon banorët e fshatrave Gjonaj, Piranë dhe Velezhë

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka takuar banorët e fshatrave Gjonaj, Piranë dhe Velezhë. "Faleminderit Gjonaj, Piranë dhe Velezhë për takimet dhe propozimet e jashtëzakonshme...

Lajmet e Fundit