0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Maloku: Mospublikimi i rezultateve përfundimtare, shumë e dyshimt

Fadil Maloku14-18Ish-anëtari i KQZ-së, Fadil Maloku, ka komentuar zhvillimet e fundit në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, duke e quajtur të paarsyeshëm mospublikimin e rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve të 8 qershorit.

Maloku ka thënë se KQZ s’do të jetë asnjëherë funksionale përderisa aty do të jenë 40 përqind e anëtarëve nga pakicat.

“KOMISIONI QENDROR ZGJEDHOR I KOSOVES (KQZ) Zvarritja tejmase, e paarsyeshme, e pakuptueshme e dosido edhe shumë e dyshimt(!)e rezultateve përfundimtare nga ana e KQZ-s, vetëm sa e ridëshmon qëndrimin tim të kahmotshëm se; 1. Ky institucion është shumë i politizuar, dhe si i tillë është e pashmangshme që të mos bëhet pre e vendimeve politike! 2. Ky institucion, kurr s’ mund të bëhet fleksibil dhe funksional me 40% minoritete (marionetë)! 3. Ky institucion duhet të akomodohet konform me dinamiken e proceseve dhe zhvillimeve të kohes”, ka shkruar Maloku në llogarin e tij në Facebook.

Më Shumë

Zelensky – heroi i luftës së Ukrainës, sot mbush 45 vjet

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, sot feston ditëlindjen e 45-të. Zelensky, i cili shërben si presidenti i gjashtë i Ukrainës që nga viti 2019, u bë...

Rita Ora pozon e zhveshur nga sauna (Foto)

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, është gati të publikojë këngën e saj të parë për këtë vit më 27 janar. “You Only Love...

Lajmet e Fundit