-3.2 C
Prizren
E diel, 5 Shkurt, 2023

Manchester United zëvendëson Pogba-n me një tjetër francez

Mesfushori francez, Paul Pogba do të largohet në verë nga Manchester United. 28-vjeçari sipas të gjitha gjasave e ka luajtur ndeshjen e fundit me anglezët. Aktualisht ai është i dëmtuar dhe e ka humbur pjesën e mbetur të sezonit.

105 milionë euro pagoi United në verën e 2016 për ta risjellë në “Old Trafford” mesfushorin, i cili katër vite më herët ishte larguar në drejtim të Juventus-it.

Tashmë pas Pogba-s janë vënë skuadra si Real Madrid-i, Barcelona, Juventus-i dhe PSG-ja.

Trajneri i ri i United, Ralf Rangnick dhe stafi i tij kanë gjetur zëvendësuesin e Pogba-s. Ai vjen nga Franca dhe është 22-vjeç.

Sipas “The Athletic”, mesfushori i Marseille-s, Boubacar Kamara, është lojtari që kërkon United.

Kamara është në sezonin e tij të fundit me francezët. Ai nuk ka pranuar të rinovojë kontratën që i skadon në verën e ardhshme. Këtë sezon ai është paraqitur në 19 ndeshje me Marseille-n.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Nga kryeprokurori deri te gjyqtarët – këto janë pagat në sistemin e drejtësisë me ligjin e ri

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e saj të fundit ka caktuar vlerën e koeficientit të pagave për punëtorët e sektorit publik. Për vitin 2023 vlera...

Mosnjohja e Kosovës nga pesëshja e BE-së, ende e pasqaruar

Kosova vazhdon të mos njihet nga pesë vendet e Bashkimit Evropian, e sigurisht që mosnjohja e tyre ka ndikuar në rrugën integruese të Kosovës....

Lajmet e Fundit