11.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Marsh paqësor në Prizren për masakrën e Srebrenicës

Me një marshim paqësor, qytetarë nga Prizreni, Novi Pazari dhe Tirana kanë përkujtuar 27 vjetorin e masakrës së Srebrenicës, ku forcat serbe vranë, masakruan e më pastaj zhdukën mbi 8 mijë qytetarët të pafajshëm.

Organizatori i këtij marshi Edis Jonuzi nuk beson se ndonjëherë do të dihet numri i të vrarëve në Srebrenicë në korrikun e vitit 1995.

Edhe kryetari i Prizrenit Shaqir Totaj, është solidarizuar me dhimbjen e nënave të Srebrenicës. Marshimi paqësor për masakrën e Srebrenicës mbahet për të shtatën herë në Prizren, ndërsa simbolika e paqes është mesazhi kryesor që përçohet në çdo përvjetor.

 

 

Më Shumë

Grabitje, armëmbajtje e asgjësim i pasurisë, Prokuroria në Prizren ngrit aktakuzë kundër katër personave

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve L.L, A.A, E.G, dhe E.Sh për shkak të dyshimit...

Goditet motoçiklisti në Prizren

Një motoçiklist është goditur nga një veturë në Prizren. Viktima ka pësuar lëndime trupore. Rr. Wesli Clark, Prizren 26.03.2023 – 14:44.Ka ndodhë një aksident trafiku me...

Lajmet e Fundit