-3.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Matoshi: PDK po synon ta përçaj opozitën

HalilMatoshi-analistAnalisti, Halil Matoshi ka thënë “Zërin” se PDK-ja duke e parë që e ka të pamundur krijimin e Qeverisë do të tentoj që ta përçaj bllokun opozitar në mënyrë që ta bind ndonjërin prej këtyre subjekteve politike që të bashkohen me PDK-në.

“Oferta për ta lëshuar postin e kryeministrit praktikisht ka qenë e kahmotshme dhe ripërseritet tani që ta lëkund koalicionin e madh dhe eventualisht që t’i përçanë në mes vete, mirëpo nuk besoj se në këtë që PDK-ja do të arrij ta shkatërroj këtë koalicion”, ka vlerësuar Matoshi.

Më Shumë

Mosnjohja e Kosovës nga pesëshja e BE-së, ende e pasqaruar

Kosova vazhdon të mos njihet nga pesë vendet e Bashkimit Evropian, e sigurisht që mosnjohja e tyre ka ndikuar në rrugën integruese të Kosovës....

Shtatë raste të dhunës, dy prej tyre në Prizren

Policia e Kosovës ka njoftuar së në 24-orëshin e fundit janë raportuar për shtatë raste të dhunës në familje. Ku dy prej tyre ishin në...

Lajmet e Fundit