19.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Mbi 1000 anëtarë të PDK-së në Malishevë kalojnë në IQPM

Limaj ne malisheveSi duket, prezenca e Fatmir Limajt në fjalimin e tij para qytetarëve të Malishevës ka shtuar kureshtjen që këta të fundit të përkrahin Limajn edhe më shumë.

Sipas një komunikatë thuhet se pesë nëndegë të PDK-së, kanë konfirmuar kalimin në Iniciativën Qytetare për Malishevën, ku anëtarësia e tyre arrin në mbi një mijë anëtar, po ashtu edhe shumë aktivistë të tjerë janë bashkuar në aktivitetet e IQPM-së.

Ndërsa rreth takimit te djeshëm të Limajt me këtë iniciativë, këta të fundit e vlerësojnë si shumë të përzemërt dhe entuziast, dhe se sipas tyre ishte takim i Komandantit me bashkë luftëtarët, ishte takim i liderit me qytetarët , ishte takim për ndryshim dhe për kthime të dinjitetit.

“Si çdo herë z.Fatmir Limaj edhe në këtë rast, pa me syt e mendjes, kërkesat dhe hallet e popullit të cilit i ktheu shpresën duke deklaruar mbështetjen e tij, për ndryshim duke mbështetur hapur dhe fuqishëm , Iniciativën Qytetare Për Malishevën dhe kandidatin e saj për kryetar Komune z. Ragip Begaj”, thuhet në komunikatë të IQPM-së./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Qytetarët sot të mos i përdorin pikat e kalimit kufitar me Serbinë

Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka ftuar qytetarët të cilët planifikojnë të udhëtojnë përmes pikave kalimeve kufitare me Serbinë, që të shtunën (sot) të...

26 vjet më parë ra në altarin e lirisë dëshmori i parë i Prizrenit, Përparim Thaçi

26 vjet më parë ra në altarin e lirisë dëshmori i parë i Prizrenit futbollisti, Përparim Thaçi Në luftën për liri, dëshmori i parë i...

Lajmet e Fundit