-7.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Mbrojtësi i Kroacisë kërkohet nga Barcelona

Josip Juranovic ishte një nga futbollistët më të mirë të Kroacisë në Kupën e Botës.

Mbrojtësi i klubit të Celtic-ut bëri paraqitje të mira në Katar, ku kombëtarja e tij preku gjysmëfinalen, e më pas u eliminua nga Argjentina.

Pikërisht paraqitjet e mira të 27-vjeçarit në Kupën e Botës, kanë bërë që shumë klube të interesohen për të.

Për mbrojtësin e krahut të djathtë kanë shfaqur interes shumë klube, por Barcelona dhe Atletico Madrid janë ato që kanë hedhur hapa konkretë, duke kontaktuar përfaqësuesit e futbollistëve.

Vlera në treg e Juranovic thuhet se është rreth 20 milionë euro dhe këto klube pritet të tentojnë transferimin e tij gjatë dimrit.

Mbrojtësi kroat ka kontratë të lidhur me klubin skocez deri në verën e vitit 2026 dhe për ta shkëputur nga kjo thuhet se nuk është e lehtë.

Mediat e huaja raportojnë që Celtic nuk do të heqë dorë nga ai pa të paktën 25 milionë euro, sidomos pas paraqitjeve të tij të mira në Botëror

Më Shumë

Parashikimi i Horoskopit, zbuloni se cilat janë shenjat me fat

Dashi Ju keni një hënë disonante, por mos u shqetësoni sepse ajo tashmë e merr veten nga orët e pasdites. Pranvera do të jetë thelbësore...

Prizren: Arrestohet një person që ka ushtruar dhunë ndaj të miturës më të cilën bashkëjeton dhe kanë fëmijë

Është arrestuar nga Policia e Kosovës një person në Prizren i cili dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike ndaj viktimës së mitur kosovare. Sipas policisë...

Lajmet e Fundit