16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Mbyllet përkohësisht rruga Prizren – Prevallë për shkak të rrëshqitjes së gurëve (foto)

Është mbyllur përkohësisht rruga Prizren – Prevallë. Kjo pasi në atë pjesë ka rrëshqitje të gurëve, gjë që e bën të pamundshëm qarkullimin e automjeteve.

Rruga tani është duke u pastruar, dhe pritet që shpejt të lëshohet për qarkullim.

May be an image of 9 people and people climbing

Asociation “Loyola-Gymnasium” shpall një vend të lirë për mësimdhënës/e të gjuhës angleze

Asociation “Loyola-Gymnasium” shpall të lirë këtë vend pune: Një mësimdhënës ose mësimdhënëse të gjuhës angleze, me normë të plotë, për një periudhë njëvjeçare dhe me...

Suhareka publikon projektin për stadium, kërkon ndihmën nga MKRS-ja

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, ka publikuar të enjten projektin e kësaj komune për stadiumin e qytetit. Sipas tij, gjithçka është e gatshme...

Lajmet e Fundit