-0.2 C
Prizren
E enjte, 28 Janar, 2021

Më në fund ka një datë për kompletimin e trilogjisë Fury – Wilder

Meçi i tretë mes Tyson Fury kundër Deontay Wilder është caktuar për 19 dhjetor të këtij viti në Las Vegas.

Bronze Bomber’ do të përballet me ‘Gypsy King’ për herë të tretë në një kohë relativisht të shkurtër, transmeton lajmi.net.Lufta e parë përfundoi baras, ndërsa në të dytën ishte boksieri amerikan ai i cili triumfoi.

Në kontratën mes palëve ishte caktuar klauzola e ndeshjes së tretë – në rast se humbësi, në këtë rast Wilder, do ta aktivizonte.

Ky meç ishte planifikuar të zhvillohet këtë muaj, por për shkak të pandemisë është shtyrë për një datë tjetër, e cila do të jetë 19 dhjetori.

Në këtë luftë planifikohet të lejohet edhe pjesëmarrja e tifozëve.

- Advertisement -

Më Shumë

Artan Abrashi prezanton aderim të ri në Vetëvendosje të Prizrenit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren, Artan Abrashi ka prezantuar sot një aderim të ri. Aderimi i ri është Muhammed Smani. Postimi i Abrashit Mungesën e madhe...

Kurti viziton Malishevën dhe fshatrat e saj

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka qëndruar dje në Malishevë. Gjatë kësaj vizite Kurti ka theksuar nevojën e rritjes së prodhimeve vendore. “Prodhimi vendor është...

Theret me thikë një person në Prizren

Një person është therur me thikë ditën e martë në Prizren. Policia bën të ditur se rasti ka ndodhur rreth orës 15:40. “Është arrestuar i dyshuari...

“Alarmi i katërt”, tregim nga John Cheever

Jam ulur nën rrezet e diellit, ndërkohë që pi një gotë xhin. Ora është dhjetë e mëngjesit. Është e diel. Zonja Uxbridge, governantja, ka...

Zafir Berisha vërshohet nga profilet ‘fake’, thotë se të tillë votojnë edhe në sondazhe

Koordinatori Nacional për Siguri Kibernetike, Zafir Berisha, duket se tashmë ka probleme me llogarinë e tij të ‘facebook’-ut, e cila i është vërshuar nga...

Kandidatët për deputetë të VV-së në Prizren kërkuan besimin e votuesve në Hoqë dhe Brestofc

Kandidatët për deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren kanë zhvilluar dje takimet e tyre paraelektorale. Ata janë takuar me votuesit e fshatit Hoqë dhe Brestofc, “Në...

Pogba ndihet i lumtur momentalisht te Unitedi, synon të fitojë trofe

Ylli i Manchester Unitedit, Paul Pogba, ka thënë se po e shijon formën e vet për momentin në Old Trafford dhe qëllimi i tij...

Vdes një person nga Prizreni i infektuar me COVID-19

Një 82 vjeçar nga Prizreni i infektuar me COVID-19 ka vdekur si pasojë e komplikimeve shëndetësore që i ka shkaktuar ky virus. Një gjë e...

Limaj në Prizren: Me fitoren tonë, fiton zëri dhe vlera e UÇK-së

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka vizituar sot banorët e disa fshatrave të Prizrenit. Limaj ka kërkuar mbështetjen e qytetarëve, duke thënë se me...

Ismail Kadare mbush 85 vjet

Më 28 janar të vitit 1936, 85 vjet më parë, u lind poeti dhe shkrimtari i shquar shqiptar, Ismail Kadare. Kadare lindi në Gjirokastër, ku...

Dyshohet se kanosi me veturë këmbësorin, arrestohet i dyshuari në Malishevë

Policia e Kosovës (PK) ka arrestuar të dyshuarin për kanosje i cili kishte tentuar me veturën e tij ta godas viktimën që ishte duke...

Babai i Rron Gjinovcit tregon pse është me PDK’në dhe e pëlqen Hashim Thaçin

Babai i Rron Gjinovcit, Arbri ka treguar se pse është me Partinë Demokratike të Kosovës dhe pse e përlqen ish-presidentin, Hashim Thaçin, raporton Express. Në...

Serbia zgjedh Kinën për vaksinën, Vuçiç: BE na ka braktisur

Radhë të gjata janë krijuar jashtë një qendre mjekësore në Beograd. Programi i vaksinimit në Serbi po ecën me shpejtësi falë dhënies së 1 milion...

“Çka po na ndodh kështu o Allah”, babai i 15-vjeçarit që u vra në Prizren reagon për vdekjen e Albert Krasniqit

Shpejtim Buduri, babai i nxënësit të Mjekësisë, Lirim Buduri, i cili ditë më parë u varros në varrezat e qytetit të Prizrenit, ka reaguar...

Telegram ngushëllimi i Artan Sejranit në emër të gjykatës për familjen e avokatit Kurtaj

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Gjykatës Themelore në Prizren, Artan Sejrani ka ngushëlluar familjen e avokatit Hylki Kurtaj dhe Odën e Avokatëve në...

Kujtim Gashi: Mungesa e Kadri Veselit dhe Hashim Thaçit, henidikep për PDK-në

Kandidati për deputet i PDK-së nga Prizreni, Kujtim Gashi thotë se mungesa e Kadri Veselit dhe Hashim Thaçit, është henidikep për këtë subjekt politik...

Lajmet e Fundit