18.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Mediat e huaja: Azerbajxhani pretendent për fitore në Eurovizion

Dilara KazimovaAzerbajxhani, dhe Dilara Kazimova, bashkë me 9 vende dhe artistë të tjerë do të shkojnë në finalen e Eurovizion 2014, që do të mbahet në 10 maj, në Kopenhagen. Dilara do të performojë në gjysmën e parë të finales së madhe.

Performanca e Dilarës ndezi skenën e Eurovizionit natën e 6 majit, përformancë e cila i siguroi një vend në finale 29 vjecares nga Azerbajxhani. Fansat e Eurovizion dhe mediat e huaja, mendojnë se ajo është një ndër pretendentët e fuqishëm për të fituar, duke u shprehur se muzika e saj, performanca, sjellja dhe pamja në skenë, i japin gjithcka që duhet për te shkëlqyer.

Dilara do të jetë në finalen e Eurovizion me bashkëfinalistët e natës së parë, miqtë e saj nga Mali i Zi, Hungaria, Rusia, Armenia, San Marino, Ukraina, Suedia, Hollanda dhe Islanda.

Më Shumë

Policia shqipton mbi 1 mijë e 900 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1928 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

I anulohet leja e vozitjes një qytetari në Prizren, kishte 19 kundërvajtje

Policia e Kosovës i ka anuluar lejën për të gjitha kategoritë një vozitëse. I njëjti, sipas një komunikate për media, ka marrë 21 pikë negative për shkak...

Lajmet e Fundit