3.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Mediat: Papa Francesco bisedë telefonike me Assad

PAPA-Francesk6-12“Papa Francesco ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin sirian Bashar al Assad”. Kështu shkruajnë sot mediat argjentinase.

Sipas edicionit on linë të gazetës Clarin, lajmi është bërë i ditur nga burime të afërta me të në Vatikan. Por, ky lajm nuk është konfirmuar ende zyrtarisht nga burime të Vatikanit.

Më herët Papa ka bërë thirrje për paqe e qetësim të situatës në Siri. Vatikani është kundër ndërhyrjes ushtarake në Siri.

Më Shumë

Tri raste të dhunës në rajonin e Prizrenit, arrestohen dy persona pasi rrahën prindërit e tyre

Një person është arrestuar në Dragash, pasi i njëjti e ka sulmuar fizikisht babain e tij. Sipas policisë, viktima ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa me...

Mesazhet e rrezikshme të Ben Blushit

LIS BUKUROCA Me katër janar 1960 po ngiste makinën Michel Gallimard, nip i botuesit të famshëm francez. Një gomë e pasme pëlcet dhe makina përplaset...

Lajmet e Fundit