0.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Pse gjatë verës tradhtohet më shumë

cifti ne detLargimi nga rutina, rritja e dëshirës seksuale me rritjen e temperaturave apo thjesht rastësia janë disa nga arsyet që çojnë partnerët në tradhti. Një gjë është tashmë e faktuar në verë tradhtohet më shumë.

Largësia- Distanca nga vendi ku qëndroni gjatë gjithë vitit, shton dëshirën për të qenë sërish vetëm, së paku për disa ditë. Pjesa më e madhe e personave të përfshirë në një sondazh amerikan, në masën 65% deklaruan se e kanë tradhtuar partnerin gjatë verës.

Kriza në çift- Ndjesia e lodhjes dhe grindjeve në çift dhe “menuja” e pasur gjatë pushimeve bëjnë që të lindë dëshira për tradhti. Shpesh cilësohet si mënyra për të lënë pas shpine tensionin dhe zënkat.
Gjatë verës rritet dëshira- Është e provuar shkencërisht se gjatë verës rritet dëshira seksuale. Gjatë kësaj stine për sytë e mashkullit femra duket më sensuale, ndërsa nga ana e tyre femrat i përdorin hiret për të joshur meshkujt.

Tradhti rastësore- Shpesh ndodh tek ata persona që i bëjnë pushimet larg partnerëve, ku nga një natë në tjetrën e lënë veten të lirë dhe rrëmbehen nga pasioni. Kjo ndodh kryesisht kur pushimet janë vetmitare.

Më Shumë

ATK-ja krijon mundësinë e pagesës me këste për obligimet tatimore

Pas dyfishimit të tatimit të pronave, Administrata Tatimore e Kosovës (ATK), ka bërë të ditur se ata që kanë vështirësi për t’i paguar obligimet...

Prizren: Gjykimi ndaj ish-përmbarueses private, e akuzuara propozon dëgjimin e një dëshmitari

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të premten, e akuzuara ish-përmbaruesja private, Saranda Kuçi ka propozuar që në cilësi të dëshmitari të dëgjohet Bajrush Gashi. Propozimin...

Lajmet e Fundit