15.8 C
Prizren
E martë, 16 Prill, 2024

Merr falënderime

takim me OJQKandidati i PDK-së ,Ramadan Muja, është takuar me përfaqësuesit e Shoqatës së Bjeshkatarëve, Gjuetarëve, Peshkatarëve, Pensionistëve, Sindorom Dën dhe me Shoqatën me Aftësi të Kufizuar në Prizren. Muja, vlerësoi lartë kontributin profesional dhe publik të këtyre këto shoqata që funksionojnë në kuadër të OJQ-ve.

“Gjatë gjashtë viteve kemi pasur një bashkëpunim të mirë. Ky bashkëpunim i qëndrueshëm dhe funksional në dobi të qytetarëve të komunës sonë do të vazhdojë edhe gjatë mandatit të ardhshëm që PDK-ë do t’i fitojë bindshëm zgjedhjet e tre nëntorit, ngase është alternative e vetme partiake dhe politike për të përfaqësuar interes e qytetarëve”.

Përfaqësuesit e këtyre shoqatave shprehen falënderimet e tyre për përkujdesjen e treguar nga lidershqipi i PDK-së në Prizren dhe vlerësuan lartë kandidimin e kryetarit Muja edhe për një mandat qeverisës në Prizren.
Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, në këtë takim përshëndeti punën e OJQ-ve të Prizrenit dhe njëherësh kërkoi nga OJQ-të, që pa asnjë hezitim të dalin në zgjedhje më 3 nëntor dhe të votojnë Partinë Demokratike të Kosovës dhe kandidatin për kryetar të Komunës së Prizrenit Ramadan Mujën./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Rrëzohen propozimet serbe që anëtarësimi i Kosovës të kushtëzohet me themelimin e Asociacionit

Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës sot me 2/3 e votave të të gjithë deputetëve të pranishëm nga të gjitha shtetet anëtare, do të...

Fqinji i theu hundën 4-vjeçarit në Prizren, flet prindi i tij: E mori nga duart e nënës sime dhe e goditi

Një akt brutal ka ndodhur në Prizren pasi një katërvjeçar është sulmuar nga fqinji i tij. Në një intervistë për Kosova Today të Klan Kosovës,...

Lajmet e Fundit