22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Nëndega e PDK-së në Arbanë, fushatë te romët

pdk romtNëndega e PDK-së në lagjen “Arbanë” në kuadër të fushatës zgjedhore ka mbajtur tubim me banorët e komunitetit rom

Pjesëmarrës në këtë takim ishin kryetari i Nëndegës Sali Bllaca, anëtarët e kryesisë Hysni Hoxha, Haki Gajraku si dhe kandidatët për Kuvend Komunal Halil Thaçi dhe Xhyla Bytyçi.Para këtyre qytetarëve u prezantuan projektet e realizuara gjatë dy mandateve qeverisëse dhe prezantimi i projekteve për mandatin e ardhëshem.

Hysni Hoxha tha se përkrahja që po bëhet ndaj këtyre qytetarëve dhe angazhimin në të ardhmen në mbështetje të interesave të këtij komuniteti.

Përkrahja nga ky komunitet është jashtëzakonisht e madhe për Partin Demokratike të Kosovës e veçanërisht për kryetarin, Ramadan Muja. Takimi u përmbyll me shpërndarjen e njëzet libreza për anëtarët e ri të aderuar në Partinë Demokratike të Kosovës./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Arrestohen tre persona në Malishevë për posedim të armëve: Konfiskohet një pistoletë me 6 fishekë

Dje, në Malishevë janë arrestuar tre të dyshuar për përfshirje në veprime kriminale. Gjatë aksionit policor është konfiskuar një pistoletë me 6 fishekë të kalibrit...

Pandeli Majko: Privilegj i madh të pranoj titullin ‘Qytetar Nderi’ i Rahovecit

Komuna e Rahovecit i ka ndarë të premten titullin “Qytetar Nderi” i Rahovecit ish-kryeministrit të Shqipërisë, Pandeli Majko. I pranishëm në këtë ceremoni ishte edhe...

Lajmet e Fundit